Manchester United konfirmon largimin e Falcaos

218
Trajneri i Manchester United, Louis Van Gaal ka konfirmuar se sulmuesi kolumbian, Radamel Falcao do të largohet nga Old Trafford.
Louis Van Gaal ka konfirmuar se Radamel Falcao do të largohet nga Manchester United. “Falcao është një top-profesional dhe një njeri shumë i mirë”, tha Van Gaal.
“Në emër të vetës sime dhe të secilit në këtë skuadër, unë do të doja t’i urojë Falcaos një të ardhme të ndritshme”, ishin fjalët e thëna nga Van Gaal për MUTV.