Luka Modriç vendos rekord, Topi i Artë bëhet i pavdekshëm për Realin

297

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriç, e ka nisur nga minuta e parë ndeshjen ndaj Real Betisit. Kroati po luan ndeshjen e tij të 200 me fanellën e madrilenëve.

Kroati po luan sezonin e tij të 7 me “galaktikët”. Topi i Artë u afrua nga Mourinho në sezonin 2012-13. Ai ka qenë shumë i rëndësishëm në sukseset e Real Madridit përgjatë viteve.

Në 199 ndeshje, pa llogaritur të sotmen që po luhet ndaj Betisit, ai ka fituar 134 takime, 32 barazime dhe ka shijuar 33 humbje.