Liverpool “motivon” Pogba-n: Kampionati i gjatë, City nuk e ka fituar titullin

7
Humbja e Manchester City-t përballë Liverpool-it, e cila rezultoi dhe disfata e parë gjatë këtij viti në kampionat, duket se ka gëzuar mesfushorin francez Poul Pogba 
Në një intervistë për mediat angleze, Pogba është thënë se kampionati është i gjatë, kështu gjë shanset janë të mëdha që ekipi i drejtuar nga Pep Guardiola të gabojë. 
“Ata janë të parët e ne duam gjithnjë që t’i kapim. Ishte diçka e mirë që ata humbëm, e ne takim duhet të përqendrohemi te vetja.
“Tani duhet që ne të fitojmë, pasi synimi ynë është që t’i arrijmë në renditje.
“Ne duhet vetëm të përqendrohemi te vetja, të vazhdojmë të fitojmë dhe gjithçka do të jetë në rregull”, -deklaroi mesfushori francez i Manchester United.