Nis takimi i Grupit F, Suedia tenton 3-pikët ndaj Koresë së Jugut

385

Suedi-Korea e Jugut është takimi hapës i ditës së 5-të të Kupës së Botës. Nordikët shikohen më ta favorizuar në këtë 90 minutësh, pavarësisht se pritet të vuajnë mungesën  e yllit të ekipit, Zlatan Ibrahimovic.

Në këtë takim  peshën e sulmit ta mbajën Berg dhe Toivonen, Në kahun tjetër tekniku 47 vjeçar Tae-Yong Shin do të shfrytëzoj aftësinë e yllit të Tottenham Hotspur, Son-Heung-Min.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

1′ Nis takimi

Formacionet zyrtare: