Liga e Europës / Mbarojnë ndeshjet e para, rezultatet dhe renditjet. Zhgënjejnë Mançester Junajtid dhe Roma

172

Pas dy mbrëmjeve të Champions League, radhën e ka kompeticioni i dytë për nga rëndësia në vend UEFA Europa League. Sot luhen ndeshjet e dyta në grupe të këtij kompeticioni, teksa Lacio e Tomas Strakoshës duhet të reagojë me patjetër pas disfatës në ndeshjen e kaluar ndaj Kluzhit. Kryeqytetasit do të presin në Olimpico, ekipin e Ren. Francezët kanë marrë një pikë nga sfida e parë përballë Sëlltik dhe janë disi më komodë.

Arsenali pret në shtëpi Standartin e Liezhit. Topçinjtë të cilët ishin edhe finalistë të edicionit të kaluar kërkojnë të përsërisin vetveten dhe të shkojnë sa më larg, ashtu si edhe belgët, kanë triumfuar në takimin e parë të grupit. /Egi Çabeli-VipSport.al/

NDESHJET E PARA

GRUPI G
Jang Bojs-Rejnxhërs 2-1
Fejenord-Porto 2-0

GRUPI H
Ferencvarosh-Ludogorets 0-3
CSKA Moskë-Espanjol 0-2

GRUPI I
Oleksandrija-Gent 1-1
St. Etien-Volfsburg 1-1

GRUPI J
Bashakshehir-Borusia Mynshengladbah 1-1
Volfsberger-Roma 1-1

GRUPI K
Beshiktash-Ullverhempton 0-1
Braga-Sllovan Bratislava 2-2

GRUPI L
FC Astana-Partizan 1-2
AZ Alkmar-Mançester Junajtid 0-0

NDESHJET E DARKES

21:00 Arsenal-Standart Liezh

21:00 Sëlltik-CFR Kluzh

21:00 Dudelanzh-Karabak

21:00 Guimaraesh-Ejntraht Frankfurt

21:00 Krasnodar-Getafe

21:00 Lacio-Rene

21:00 Lugano-Dinamo Kiev

21:00 Malmo-Kopenhagen

21:00 Rozenborg-PSV

21:00 Sevilja-APOEL

21:00 Sporting Lisbona-LASK Linz

21:00 Trabzonspor-Bazel