Leo “shou”, Barça “shtyp” Milanin

132

LIGA E KAMPIONEVE

Faza e 1/16-ve,

ndeshjet e kthimit

Dje 12.03.2013

Barcelona-Milan      4-0 (0-2)

Shalke-Gallatasaraj  2-2 (1-1)

Sot, 13.03.2013

Bajern M.-Arsenal    20:45 (3-1)

Malaga-Porto         20:45 (0-1)

* Në kllapa, rezultati i ndeshjeve të para

Ekipet e kualifikuara: Real Madrid, Borusia Dortmund, Juventus, PSG, Barcelona dhe Gallatasaraji