Lazio raportohet që është duke e marrë në konsideratë për t’i ofruar renovim Lucas Leivas për një vit

Mesfushori ju bashkua Lazios nga Liverpool verën e kaluar dhe është bërë njëri prej lojtarëve kyç të Simone Inzaghi në mesfushë.

Biancocelesti duket se dëshirojnë që ta blindojnë yllin e tyre, e këtë janë duke tentuar që ta bëjnë me Sergej Milinkovic-Savic, derisa tashmë Luis Alberto dhe Ciro Immobile do të rinovojnë.

Sipas LaLazioSiamoNoi, beson që edhe Lucas po ashtu do të këtë një kontratë të re, duke ja zgjatur atij marrëveshjen deri më 2021.

Braziliani po ashtu do të këtë një rritje të vogël të pagës se tij, duke marrë 2.5 milionë euro nga 2.2 sa merrte deri me tani!