Kur do të hidhet shorti për gjysmëfinalet e Champions League dhe datat kur do të luhen ndeshjet

108
Kur tashmë janë përcaktuar katër skuadrat gjysmëfinaliste të Champions League, pritet vetëm të përcaktohen vetëm çiftet që do të përballen. Atletico Madrid, Real Madrid, Juventus dhe Monaco janë gjysmëfinalistët e sezonit 2016/17 të Champions League. Shorti për këto ndeshje do të hidhet të premten në ora 11:30 në Nyon të Zvicrës. Ndeshjet gjysmëfinale do të luhen me 2 dhe 3 maj ndërsa ato të kthimit do të luhen me 9 dhe 10 maj.