Kupa e Shqipërisë Grupi B, mësoni të gjitha rezultatet

235

Kanë përfunduar para pak çastesh ndeshjet e para të Grupit B të Kupës së Shqipërisë. Në 8 përballjet e luajtura bie në sy se skuadrat që luajnë në Superligë kanë siguruar pothuajse kalimin në turin tjetër.

Laç, Teuta, Teuta kanë marrë fitore me rezultate të thella, ndërsa Kukësi dhe Flamurtari thjeshtë kanë bërë detyrën. Më poshtë të gjitha rezultatet dhe autorët e golave:

Oriku- Kukësi 1-2

(Kongjoni 67′ / Ethemi 6′, 52′)

Naftëtari-Laçi 0-5

(Toro 25′, Mersinaj 32′, 80′, Smaçi 65′, Berisha 89′)

Shkumbini – Flamurtari 0-1

(Danilo Alvesh 90+3)

Turbina – Teuta 0-3

(Peqini 41′, Kruja 57′, Shkalla 60′)

Shënkolli – Lushnja 1-2

(Përgjini 40′ / Alcani 80′ autogol, Ademi 86′)

Iliria – Tirana 1-4

(Xhabrahimi 8′ / Kobina 32′, 50′ Turtulli 45′, Blazhevski 75′)

Tomori – Bylis 2-1

(Dobra 2′,Shaqe 37’/ Liçkollari 86′)

Pogradeci – Apolonia 0-1

(Mehmeti 65′)