Kupa e Shqipërisë, Grupi A/ Tirana nuk di të shënojë, mundet Flamurtari

250

Kupa e Shqipërisë luan ndeshjet për fazën e 1/16-ave, aty ku skuadrat e Superiores përballen me ekipe nga Kategoria e Parë dhe synojnë që të hedhin një hap për më tej, ku nuk priten surpriza duke parë nivelin e kundërshtarit.

Grupi A

Vora-Partizani 0-3
Shënues: 64′ Solomon, 74′ Braun, 78′ Cinari

Tërbuni-Teuta 0-2
Shënues: 72′ Gashi, 88′ Vecaj

Veleçiku-Flamurtari 3-2
Shënues: 4′, 88′ Çokaj, 67′ Zaraj / 14′, 20′ Hoxhaj

Shënkolli-Tirana 0-0

Iliria-Kastrioti 2-1
Shënues: 33′ Doçi, 35′ (p) Lama / 14′ Mehmeti

Burreli-Vllaznia 0-1
Shënues: 25′ Uenderson

Erzeni-Dinamo 3-0
Shënues: 20′ Davidson, 54′ Rezi, 84′ Xhixhua

Korabi-Besëlidhja 2-1
Shënues: 68′ Dida, 80′ Gjongecaj / 62′ Merdini