Kukësi firmos me Marko Van Basten …

633

Kukësi bën një tjetër goditje në merkato pas Emiljano Mustës dhe portierit Avdyli. Bëhet fjalë për sulmuesi Marko Van Basten Çema.

21-vjeçari, i cili sezonin e fundit ishte pjesë e Dinamos në Kategorinë e Parë, ka firmosur me verilindorët, duke bërë kështu një hap tepër të rëndësishëm në karrierën e tij.

Kukësi kërkon të formojë një tjetër bomber të së ardhmes duke vepruar në një mënyrë të ngjashme si me Gurin, për ta shitur më pas në ndonjë skuadër europiane.

Fotografia e F.K Kukësi Albania

Fotografia e F.K Kukësi Albania

Fotografia e F.K Kukësi Albania