Sigal

Trajneri i kombëtares shqiptare U-21, Alban Bushi ka shpallur listën e lojtarëve të grumbulluar për dy sfidat, që skuadra e shpresave do të zhvillojë në eliminatoret e kampionatit Evropian.

Në listën e trajnerit Bushi vihet re prezenca e 7 lojtarëve nga Superliga shqiptare. Risi në këtë grumbullim janë dy lojtarët e rinj, Albion Ademi i Inter Turkut në Finlandë dhe Besir Ramadani i Shkupit.

Përfaqësuesja U-21 do të luajë përballë Spanjës në datën 11 tetor ora 19:00, në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet, ndërsa në datën 16 tetor do të luajë në transfertë kundër Estonisë. Këto dy sfida do të jenë takimet e fundit që Shqipëria do të zhvillojë në eliminatoret e Evropianit.

Kombëtarja e moshave ndodhet në grupin 2 kualifikues dhe renditet në vendin e parafundit me 6 pikë të grumbulluara në 8 ndeshje

Lista e plotë

Portierë

Elhan Kastrati

Gentian Selmani

Mario Dajsninani

Mbrojtës

Drilon Kryeziu

Shaqir Tafa

Leonard Maloku

Esin Hakaj

Albi Doka

Mesfushorë

Besir Ramadani

Omar Imeri

Lindon Selhai

Sherif Kallaku

Emir Sahiti

Keidi Bare

Esat Mala

Arbnor Muçolli

Taulant Seferi

Qazim Laçi

Sulmues

Valdrin Mustafa

Albion Ademi

Rubin Hebaj

Kristal Abazaj