Klubi i Paris Saint-Germain ka apeluar vendimin për Neymar

136

Braziliani u pezullua me 3 ndeshje në Champions League nga UEFA, për sjellje anti sportive ndaj sistemit VAR dhe arbitrit në ndeshjen e Ligë së Kampioneve kundër Manchester United.

Megjithatë tashmë i mbetet në dorë Komisionit të Apelit nëse do ta falë Neymar.

Gjithsesi, ylli brazilian do ta vuajë dënimin për sezonin e ardhshëm të Championsit.