Klopp: Ja si do ta ndalim Ronaldon në finalen e Champions-it

329

Jurgen Klopp ka një plan për ta ndalur Cristiano Ronaldon.

Liverpool takohet me Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve, të shtunën. “Cristiano Ronaldo mund të shënojë vetëm nëse i pasohet topi, prandaj le të tentojmë t’ia mohojmë këtë”, tha Klopp në një intervistë për televizionin spanjoll.

“Do të përballemi me skuadrën me më përvojë në botë dhe në Ligën e Kampionëve. Por, prapëseprapë është vetëm një ndeshje dhe në një ndeshje çdo gjë është e mundur”, tha Klopp.