Juventus – Tottenham/ Mbyllet takimi, nuk kanë fund surprizat

286

U luajt takimi midis Juventus dhe Tottenham, të cilët u përballen në fazën para-sezonale, në kuadër të International Champions Cup .

Takimi përfundoi me rezultatin 3-2 në favor të skuadrës angleze.

Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të skuadrës angleze.

Erik Lamela arriti që të shënoi për skuadrën e Tottenham në minutën e 30 të takimit.

Ndërsa në të dytën skuadra juventine ka arritur të përmbys e duke shënuar 2 gola me anë të të rikthyerit Higuain dhe tjetrin i përhershmi Cristiano Ronaldo.

Por ka qenë braziliani Lucas që ka barazuar përsëri shifrat dhe me pas Kane me një super gol nga jashtë zonës duke i dhënë kështu fitoren skuadrës së Tottenham.