Juventus-Monaco/ Notat e lojtarëve, Mandzukiç një “bishë”, Dani Alves nuk njeh moshë ndërsa Mbappe akoma i “vogël”

23
Juventus u kualifikua në finalen e Ligës së Kampioneve pas fitores 2-1 në shtëpi ndaj Monaco, kur kishte fituar edhe ndeshjen e parë në transfertë me rezultatin 2-0.

Për bardhezinjtë notën më të lartë e mori sërish braziliani Dani Alves, i cili u vlerësua me notën 8.3, një notë që ai ka ndarë me Mario Mandzukic ndërsa Higuain ka marrë notën 7.1. Për Monaco klasën e kaluan vetëm talenti Mbappe dhe Joao Moutinho.

Vlerësimet për lojtarët e Juventusit: