Juventus kërkon Javier Pastore

124
Javier Pastore dhe Paris Saint Germain mund të “divorcohen” në sesionin e merkatos së verës. Pas gjashtë sezoneve në Francë, Pastore mund të rikthehet sërish në Seria A.
Sipas France Football, Pastore nuk ka të ardhme në Paris pas transferimit të Ben Arfas, Draxler, Gonçalo Guedes dhe Giovani Lo Celso.
France Football shkruan se ish- lojtari i Palermos, gjatë verës, mund t’i bashkohet liderit të Serie A, Juventusit.