Italia dhe 80 mijë tifozë tentojnë golin në “San Siro”, por pjesa e parë mbyllet me rezultatin e paprekur

151

Italia po luan një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e saj pasi kjo përballje me Suedinë do të vendosë nëse apo nuk do të shkojnë në Botëror. Skuadra e drejtuar nga Xhanpiero Ventura ka humbur në takimin e parë në Suedi me rezultatin 1-0 dhe sonte në “San Siro” po kërkon të përmbysë shifrat.

LIVE | Itali 0-0 Suedi

43′ Janë përsëri italianët me Florencin, por ndërhyn mjaft mirë portieri Olsen duke larguar rrezikun.

39′ Një tjetër rast i pastër për Italinë me anë të Imobiles. Mbrojtësi suedez, largon në momentin e fundit topin që ishte duke shkruar drejt rrjetës.

27′ Rast ideal për Italinë, shpëton për mrekulli porta e Suedisë

Formacioni

formacionet-itali-suedi-470x195