Itali-Shqipëri, Albi Alla surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar

172
Trajneri i kombëtarës Giani de Biasi publikon listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet e rradhës së kombëtares, 24 mars Itali- Shqipëri dhe 28 Mars për ndeshjen miqësore Shqipëri- Bosnje . Albi Alla eshte surpriza e listës së futbollistëve të grumbulluar. Qendërmbrojtësi i Kukësit do të grumbullohet për ndeshjen kualifikuese ndaj Italisë më 24 mars dhe miqësoren me Bosnjë-Hercegovinën katër ditë më pas.