Ish-mbrojtësi i Partizanit firmos me ekipin e njohur belg

148
Dinamo Zagreb's defender Amir Rrahmani from Kosovo (L) vies with Anderlecht's Belgian midfielder Zakaria Bakkali (R) during the Europa League Group D football match between Anderlecht and Dinamo Zagreb at the Constant Vanden Stock Stadium on October 4, 2018 in Brussels. (Photo by JOHN THYS / AFP) (Photo credit should read JOHN THYS/AFP/Getty Images)

Amir Rrahmani ka vendosur që të vijojë karrierën në Belgjikë te skuadra e Standart Liege-it. Qendërmbrojtësi do të braktisë Dinamon e Zagrebit për të firmosur për skuadrën e re.

“Votebalkrant”, ka njoftuar se palët kanë gjetur akordin dhe prezantimi pritet të vijë javën e ardhshme.  Belgët do të paguajnë rreth 2-3 milionë euro për kartonin e shtatlartit, ndërsa shqiptari do të gjejë atje dhe shokun e ekipit në Përfaqësusen e Kosovës, Mërgim Vojvodën.

Kujtojmë që Rrahmani ka qenë edhe pjesë e Partizanit për dy sezone nga viti 2013 deri në 2015.