Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi nuk janë më në Botëror pasi skuadrat e tyre Portugalia dhe Argjentina u eliminuan sot.

Argjentina u mund nga Franca 4-3, ndërsa Portugalia u mposht nga Uruguai. Largimin e dy yjeve e ka komentuar edhe trajneri i Liverpool Jurgen Klop, i cili në mënyrë tallëse ka publikuar një “bisedë”, mes Ronaldos dhe Messit ku ylli portugez “telefononte” Messin dhe I kërkonte që ta mbante avionin deri sa të vinte dhe ai.

Postimi i Klopp:

Ronaldo: “Bro, je në aeroport po?”

Messi: “po, çfarë është?”

Ronaldo: “Merrni ato për të mbajtur aeroplanin në rrugën time

Messi: “Nuk kam problem, unë të marr ty”