Interi pas pak nis aventurën në Champions, ja formacioni zyrtar i Contes

244

Interi i Antonio Conte do të zbresë pas pak minutash në fushë për të luajtur sfidën e parë në Ligën e Kampionëve, teksa përballë do të jetë Sparta e Pragës. Strategu italian nuk i ndahet skemës së tij, 3-5-2, teksa lajmi më i mirë është aktivizimi i Lukakut nga minuta e parë, i mbështetur nga Lautaro Martinez.

Barella ka humbur vendin e titullarit në mesfushë, pasi vendin e tij e ka zënë Gagliardini. Candreva dhe Asamoah do të aktivizohen në krahët e mesfushës, ndërkohë që në mbrojtje dhe portë nuk ka asnjë ndryshim.

Image