Interi në avanatazh ndaj Fiorentinës, Valero shënon gol

262

Interi ka arritur që të zhbllokoj shumë shpejt ndeshjen ndaj Fiorentinës. Në minutën e 8-të, Borja Valero arrin që lirohet mjaft mirë nga mbulimi i mbrojtjes viollcë dhe me një goditje të saktë në zonë arrin që të shënojë. Mesfushori nuk festoi për shkak se më parë ka qenë pjesë e Fiorentinës.