Interi asnjëherë në disavantazh në Seria A, ja statistika që tremb Juven

176

E përqendruar dhe agresive që nga fillimi, ndeshja ndaj Barcelonës konfirmoi trendin e ri të Interit, i vendosur për të sulmuar kundërshtarin që nga fillimi i ndeshjes.

Pikërisht ky ritëm, ka bërë që skuadra zikaltër të mos jetë asnjëherë në disavantazh në kampionat. Një situatë të tillë ekipi i drejtuar nga Conte e ka provuar vetëm në Champion League, ndaj Slavias së Pragës.

Interi është skuadra e vetme që ka qenë asnjëherë në disavantazh në kampionat, dhe ajo që ka qëndruar më gjatë në avantazh me 334 minuta.