Igli Tare mendon për merkaton, tenton mesfushorin kosovar të Salzburg

157
Pasi u përball në çerekfinalen e Evropa League, Lazio-s ka hedhur sytë nga Salzburgu për tu përforcuar.
Sipas “Calciomercatoweb”, drejtori sportiv i Lazio-s, Igli Tare ka mbetur i mahnitur me formën që Valon Berisha tregoi kundër ekipit të tij, e ka vënë në shenjestrën e tij mesfushorin.
Në këtë sezon 25 vjeçari u kthye në lojtarin kyç të austriakëve që arritën të fitonin titullin në kampionat dhe arriti deri në gjysmëfinale të Europa League.