Ia rrëmbyen Interit për 15 mijë euro, ja sa kushton tani Patrick Crutone

195
Patrick Crutone është futbollisti i talentuar i Milanit i cili në fillimet e karrierës së tij ka luajtur edhe për ekipet e moshave të Inter, rivalit të madh të “djallit”. Gjithsesi në atë kohë drejtuesit e kuqezinjve janë treguar të zotët duke ia rrëmbyer zikaltërve 19-vjeçarin për 15 mijë euro.
Mbas shume vitesh dhe pikërisht pas golit që Crutone shënoi në Kupë kundër Interit duke i dhënë kualifikimin Milanit, vlera e kartonit të lojtarit në tregun e merkatos është rritur shumë. “Corriere della Sera” raporton se skuadrat që duan të bëjnë të vetin talentin duhet të bëjnë gati një çek prej 40 mln eurosh.