Si mos mjaftonte loja e dobët dhe çoroditëse e lojtarëve vjen gafa fatale dhe e patolerueshme nga Thomas Strakosha.

Portieri i kuqezinjve bëri një dalje të gabuar duke i bërë më të lehtë Naismith të shënojë me portën e boshatisur.