Futbolli italian ‘në zi’, axurrët jashtë Kampionatit Botëror

41

Italia është duke luajtur ndeshjen e kthimit ndaj Suedisë, në “San Siro”, një nga sfidat më vendimtaret në historinë e saj. Humbja 1-0 në ndeshjen e parë, i detyron axurrët të kërkojnë me patjetër fitoren.

Imobile

 

Atmosfera në Milano është elektrizuese, dhe të besuarit e Venturës kanë mbështetjen maksimale edhe nga tifozët. Nga ana tjetër  Suedia kërkon një kualifikim historike e favorizuar edhe nga rezultati i ndeshjes së parë.

Italia pjesa e dyte

 

LIVE | Itali 0-0 Suedi

54′ Shpëton për mrekulli porta e Suedisë pas fluturimit të Florencit.

 

43′ Janë përsëri italianët me Florencin, por ndërhyn mjaft mirë portieri Olsen duke larguar rrezikun.

 

39′ Një tjetër rast i pastër për Italinë me anë të Imobiles. Mbrojtësi suedez, largon në momentin e fundit topin që ishte duke shkruar drejt rrjetës.

27′ Rast ideal për Italinë, shpëton për mrekulli porta e Suedisë

FORMACIONET ZYRTARE

formacionet itali suedi