FOTO/ Mungoi spektakli në fushë, derbi Lazio-Roma i magjishëm në shkallët e stadiumit

115
Derbi i kryeqytetit italian mes Lazio-s dhe Roma-s i zhvilluar mbrëmë në ‘Olimpico’ nuk prodhoi fitues pasi ndeshja u mbyll me shifrat e bardha 0-0.
Kjo pasi lojtarët u kursyen me spektaklin në fushë, ndryshe nga se ndodhi në tribunë. Siç dihet derbi mes këtyre dy skuadrave është nga më të zjarrtit në Europë dhe mesazhet thumbuese ndërmjet palëve nuk munguan.

2-46

7-37

12-25

3-46

8-33

13-27

4-42

9-29

14-24

5-39

10-31

15-19
1-55

6-34

6-34

11-29

16-16

m-1