FC Barcelona, klubi më i mirë për sezonin 2014-2015

101
Barcelona eshte vleresuar si klubi më i mirë për sezonin 2014-2015 nga Shoqata e Klubeve Europiane te Futbollit. Ekipi katalanas ne sezonin e kaluar fitoi tre trofe të rendesishem, Ligën e Kampionëve, kampionatin dhe Kupen e Mbretit. Barcelona gjithashtu fitoi edhe Superkupën e Europës, pasi mundi Seviljen, por nuk mundi te fitoje me Atheltic Bilbao për Superkupën e Spanjës.