Europiani i 21-vjeçarëve, Shqipëria luan përballë Kosovës

178

Më 15 tetor në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e 21-vjeçarëve mes Shqipërisë dhe Kosovës e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2021.

Albion Ademi, futbollisti i Inter Turkut që dikur përfaqësoi Finlandën në të gjitha nivelet e moshave para se të zgjidhte përfundimisht Shqipërinë, mendon se tri pikët janë objektiv i arritshëm ndaj shqiptarëve të Kosovës.

Shqipëria ndodhet në vendin e pestë në eliminatoret e evuropianit të 21-vjeçarëve, me vetëm dy pikë në katër ndeshje.