EURO 2016, Anglia fiton sfidën me Wells

438
Anglia buzëqesh vetëm në kohën shtesë. Fati këtë herë ishte me skuadrën e Roi Hodgson, teksa ndoshi krejtësisht ndryshe nga sfida e parë me Sllovakinë. “Tre Luanët” fituan 2-1 ndaj uellsianëve tëBale, që në fakt meritonin më shumë nga kjo sfidë. Në duelin e parashikuar me një rrezikshmëri të lart nga forcat policore të Francës, ka pasur spektakël brenda dhe jashtë fushës. Gareth Balezhbllokoi rezultatin në fundin e pjesës së parë sërish me një goditje dënimi ashtu si në ndeshjen e parë ndaj Rusisë. “Tre luanët” hedhin në fushën e lojës, Jamie Vardy, i cili ua shpërblen me një gol në minutën e 56-të, pas një rromuje ën zonën e Uellsit. Në minutën e dytë shtesë, Sturridge shënoi golin e fitores pas një tjetër përgjumje të mbrojtjes sëUellsit.