Efekti domino në tregun europian, ylli i Man United drejt lëvizjes për tek Juventus

167

Një efekt domino në tregun europian për mbrojtësit e djathtë mund të rikthejë Matteo Darmian në Serie A, tek Juventus.

Darmian është përfolur prej shumë kohësh për një transferim te bardhezinjtë dhe tani Globo Esporte pretendon se Dani Alves mund të shkojë te Manchester City.

Ribashkimi i brazilianit me Pep Guardiola-n mund t’i japë rrugë Cancelo-s te Barcelona.

Nëse këto dy transferime ndodhin, atëherë Darmian duket i destinuar për tek Juventus.