Do të shkriheni së qeshuri. Rrëshkiti në akull, Mourinho bëhet hit në internet

138

Jose Mourinho po e ndjek tersi kudo që shkon.

Këtë herë luzitani ka qënë i ftuar special në një ndeshje hokeji në Siberi, eksperiencë që nuk kaloi pa bërë bujë. Pasi dha sinjalin për startin e ndeshjes mes Avangard Omsk  dhe SKA St. Petersburg, “Special One” u largua për t’i dhënë jetë spektaklit në fushë.

Por teksa largohej, ai u pengua në tapetin e vendosur në fushë, duke rënë në tokë. Incidenti shkaktoi të qeshura në shkallët e stadiumit, mes të cilëve edhe Mourinho.