Del e vërteta e largimit të mbrojtësit Bonuçi nga Juve

33
Krisja mes Leonardo Bonuccit dhe Juventusit ishte traumatike, natyrisht.

Por çdo gjë ishte vendosur që në natën e Cardiff-it, finalen e Liges se Kampioneve, ku Juve humbi perballe Realit. Faktikisht urdhri per largimin e tij ishte planifikuar ate ndeshje, pasi Bonucci pati nje sherr me sulmuesin argjentinas te Juves, Dybala. Gjithcka u rëndua kur dy lojtaret e tjere Barzagli dhe Mandzukic i dolën ne krah Dybales pas sherrit ne dhomat e zhveshjes.

Per te qetesuar situaten si dhe tifozet, trajneri Allegri, paralajmeroi klubin “o mua, o ate ne skuader”, raportojne mediat italiane.
Ne keto kushte, klubi vendosi “te sakrifikoje” mbrojtesin Bonucci. Ky i fundit ka kaluar, tashme per nje shifer rekord, 40 mil euro tek rivalet e Milanit.