Çudit Juventusi, horoskopi kinez te fanellat e reja

294

Pak kohë më parë, Juventusi vendosi të ndryshonte logon duke marrë një logo të re, e cila u kritikua shumë nga tifozët në fillim.

Shkak për këtë ndryshim u bë marketingu, që duket se ka marrë një rol të rëndësishëm në klubin bardhezi.

Së fundmi, Juventusi ka bërë një tjetër risi, por këtë radhë në numër të kufizuar.

Në Shangai është prodhuar fanella e dytë e Juventusit, e cila ndryshe nga ajo zyrtare, emrat e futbollistëve i ka të shkruar me shkronja kineze.

5 futbollistë të Juventusit, kanë tashmë fanellën e tyre me shkronjat e veçanta dhe kjo fanellë ka dalë menjëherë në shitje.

Në total, janë vetëm 500 fanella të prodhuara dhe numri i fanellës, është i përbërë nga shenja zodiake të horoskopit kinez.

Kështu, Ronaldo, Pjaniç, De Ligt, Rabio dhe Bernardeski do të kenë fanellat në versionin kinez dhe ato mund të blihen nga tifozët edhe online.

Image