Çmimi i Madh i Malajzisë, Rossi përplaset me Marquez

135
Garë mjaft interesante në Çmimin e Madh të Malajzisë në Botërorin e MotoGP.
Sfida mes Valentino Rossit dhe Marc Marquez, përfundoi me njërin nga pilotët jashtë, Marquez humbi kontrollin duke mbyllur garën.
Në fund Çmimin e Madh të Malajzisë e fitoi Dani Pedrosa.