Kylian Mbappe i ka magjepsur të gjithë në ndeshjen që Franca fitoi 4-3 kundër Argjentinës.

Ai fitoji një penallti dhe realizoji edhe dy gola të tjerë.

Në momentin e penalltisë ai ka arritur një shpejtësi të jashtëzakonshme prej 37 kilometrash në orë.