Brazili kalon me vështirësi Costa Rikën, Coutinho dhe Neymar i japin kryesimin e grupit (Video)

302

RUSI-Në përditësim …

Brazil-Kosta Rika  2-0

90+7′ Brazili shënon golin e dytë me Neymar

90+1′ Coutinho shënon golin e avantazhit

64’ Nejmar godet lehtë por Navas e komplikon situatën duke e pritur në 2 kohë

61’ Shfaqet Kosta Rika në zonën braziliane por pa rrezik

58′ Kutinjo godet fuqishëm jashtë zone, bllokon Navas në 2 kohë

45′ 1 minutë shtesë

44′ Nejmar zihet në pozicion jashtë loje. Do të ishte një rast i mirë po të kishte pritur…

41’ Marcelo tenton nga distanca, topi kapet nga Navas

35′ Brazili kontrollon lojën, Kosta Rika është e gjitha mbrapa, ne gjysëm fushën e saj.

29′ Marcelo godet nga 18 metra, megjithëese topi kalon ngjitur nuk ka gol

26′ Gol i anulluar për Brazilin, Gabriel Zhesus nuk është dakort, por arbitri nuk lëkundet. Arbitri e ka konsideruar pozicion jashtë loje.

19′ Krosi i Nejmar në zonë, por neutralizon portieri

1′ Nis takimi.

Brazili: Alison, Marcelo, Miranda, Silva, Fagner, Kutinjo, Kasemirio, Paulinjo, Nejmar, Willian, Gabriel Zhesus
Trajner: Tite

Kosta Rika: Navas, Akosta, Duarte, Gonzales, Gamboa, Borges, Guzhman Peres, Oviedo, Ruiz, Venegas, Urena
Trajner: Ramirez

bra