Bologna-Milan, ja formacioni që ka zgjedhur sonte Pioli

249
BOLOGNA, ITALY - DECEMBER 18: Rodrigo Palacio of Bologna FC in action during the Serie A match between Bologna FC and AC Milan at Stadio Renato Dall'Ara on December 18, 2018 in Bologna, Italy. (Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

Milani sonte në mbrëmje do të zbresë në fushë për të luajtur një transfertë të vështirë ndaj Bolognës. Kuqezinjtë do të kërkojnë vetëm 3 pikë për të vijuar ngjitjen në vendet pranë zonës europiane.

Trajneri Pioli do të luajë me skemën e zakonshme 4-3-3. Piatek konfirmohet në sulm, duke u mbështetur nga Calhanoglu dhe Suso. Në krahun tjetër kërcënimi kryesor do të jetë Palacio, por pa harruar as Xhemaili.