Barcelona, Messi i bashkohet ekipit para kohe

128
Trajneri i Barcelones, Louis Enrique, tashme duket me i qete, pasi skuadrës në stërvitje i janë bashkuar edhe Lionel Messi dhe Javier Mascherano. Të dy janë kthyer para kohe ne stërvitje, pasi kanë pasur leje të pushojnë deri javën tjetër nga trajneri Luis Enrique. Në stërvitje sot janë kthyer edhe dyshja braziliane Neymar dhe Dani Alves, ndërsa jashtë skuadrës ka mbetur vetëm portieri Claudio Bravo, i cili u shpall kampion i Amerikës së Jugut me Kilin.