Arsenali i falet Sançezit dhe pret gabimin e Liverpulit

147
Arsenali ka bërë detyrën në sfidën e sotme ndaj Sandërlendit të vendit të fundit duke e mposhtur me rezultatin 2-0.
Ka qënë kiliani Aleksi Sançez që ju ka dhënë fitoren topçinjve me dopietën e realizuar në pjesën e dytë, duke e mbajtur skuadrën në garë për të kapur një vend në Champions League, për sezonin e ardhshëm.
Me fitoren e sotme Arsenali shkoi në kuotën e 72 pikëve një më pakë se Liverpuli i vendit të 4-t. Në javën e fundit të kampionatit londinezë do të presin Everton në shtëpi duke shpresuar që rivali i tyre, Liverpul të bëjë hap fals ndaj
Midëllsbrout.