Akuzat për shitje, futbollistët armenë: “Ja e vërteta e sfidës me Shqipërinë”

152
Lojtarët e kombëtares së Armenisë përmes një letre të hapur i janë përgjigjur kreut të federatës së futbollit, Ruben Hayrapetyan pas akuzave se shitën ndeshjen me Shqipërinë.
Në letrën e publikuar nga mediat armene, lojtarët e ekipit armen, mes të cilëve edhe Henrik Mkhitaryan mohojnë se e kanë shitur ndeshjen me Shqipërinë.
Sipas futbollistëve të Armenisë, të gjitha komentet dhe lajmet për shitje ndeshjesh, janë false