Ajax-Juventus, ka gol sapo fillon pjesa e dytë

234

Ajaxi dhe Juventusi po zhvillojnë mes tyre ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampioneve.

Cristiano Ronaldo, i cili ishte në dyshim para ndeshjes, në fund të pjesës së parë shënon me kokë, duke kaluar Juventusin në avantazh.

Pjesa e parë mbyllet me avantazhin e italianëve, teksa sapo fillon e dyta, Meres barazon shifrat me një gol mjaft të bukur.