Sot priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet

873

Të hënën pritet të ketë reshje të dobëta në pjesën më të madhe të qarqeve të vendit. Por, lokalisht reshjet mund të jenë në formë shtrëngate, kryesisht në zonat kodrinore-malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 19 / 28 °C
në vendet e ulëta: 17 / 29 °C
në vendet malore: 13 / 23 °C.

Era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasdites.