Parashikimi i motit për sot, e enjte 1 nëntor 2018

340

Ditën e enjte, 1 nëntor 2018, moti do të jetëi vranët dhe me kthjellime të pakta. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW)  me shpejtësi  10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5  lartësi  vale 1,0 deri në 1,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në të dyja vlerat.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         13/23°C
Zonat e  ulëta          15/29°C
Zonat  bregdetare   19/29°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari