Parashikimi i motit, e premte 14 shtator 2018

577

E premte, 14 shtator. Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave mesatare  në zonën e Ultësirës Perëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetëi forcës  2  lartësi  vale 0,3  deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         10/27°C
Zonat e  ulëta           11/31°C
Zonat  bregdetare   17/30°C