Parashikimi i motit, e hënë 19 nëntor 2018

402

Fillimi i javës, 18 nëntor: Moti do të jetë  me  kthjellime dhe vranësira ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të pakta të shiut në zonën perëndimore dhe qëndrore.

Era do të jetë me drejtim jugperëndim(SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 deri në 2,5 metër  në det  të hapur.

Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         1/5°C
Zonat e  ulëta          8/18°C
Zonat  bregdetare   10/19°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari