Moti per sot/ Rikthehet debora, ja zonat problematike

422

Masat ajrore të paqëndrueshme kanë ndikuar në vendin tonë mot me kthjellime dhe vranësira. Do të gjenerohen reshje shiu e dëbore kryesisht në Jug dhe Juglindje. Pasditja dhe mbrëmja sjellin shtim të vranësirave dhe në zonat Qendrore dhe Veriore duke rrezikuar reshje të pakta shiu e dëbore. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit janë rritur sërish në mëngjes, por mesdita mbetet konstante duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 13°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim deri 3 ballë.