E martë, priten reshje të pakta shiu

466

E martë, 4 shtator: Moti do të mbetet me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të pakta të shiut. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi  7 -10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  3 lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/28°C
Zonat e  ulëta           16/30°C
Zonat  bregdetare   19/30°C